W przypadku problemów z zarządzaniem i aktualizowaniem strony, proszę kontaktować się z twórcą serwisu: 886 38 24 24

INSTRUKCJA

1. Logowanie do zaplecza

Aby zalogować się do zaplecza strony i zacząć aktualizacje czy inne zmiany, należy wejść pod link: https://szreniawakoszyce.pl/wp-admin

Login: szreniawa
Hasło: (podałem Adamowi)

Po zalogowaniu się przeniesie nas do zaplecza.

 

2. Mecze i wyniki klubu

Po zalogowaniu się do zaplecza (pkt 1.) z lewej strony widnieje ciemna kolumna z głównym menu Panelu zarządzania. Odszukujemy zakładkę “MECZE” i klikamy w nią. Pojawi nam się lista wszystkich meczy, zarówno Szreniawy jak i przeciwników.

Mecze Szreniawy są wszystkie dodane (do końca rundy jesiennej) i wystarczy tylko na bieżąco dodawać wyniki. Aby to zrobić, należy odszukać dany mecz i kliknąć na nim, a pojawi się okno z szczegółami.

WYNIKI MECZÓW SZRENIAWY

Aby dodać wynik rozegranego meczu, w tym widoku po prawej stronie w kolumnie zaznaczamy opcję “Wynik meczu”, po czym rozwinie się pole do wpisania wyniku. Następnie klikamy powyżej niebieski przycisk “ZAKTUALIZUJ” aby zapisać wprowadzone zmiany. Od tej pory w serwisie ten wynik już będzie widoczny, również w tabeli zostaną automatycznie doliczone punkty i bramki.

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW

Aby dodać szczegóły meczu, jak np. bramki, asysty czy kartki poszczególnych zawodników, w tym samym widoku meczu zjeżdżając na dół widnieje tabela wszystkich zgłoszonych graczy. Wystarczy pozaznaczać tych, którzy grali w wyjściowej jedenastce, oraz z prawej strony ewentualną liczbę goli (GLS), asyst (AST) oraz jeśli zawodnik zdobył żółtą kartkę (YC) lub czerwoną (RC) zaznaczamy odpowiednią opcję. Pozostałe można również uzupełnić, ale nie są one konieczne: RAT – ocena gracza, POM – zawodnik meczu, CAP – kapitan

Jeśli w trakcie meczu odbyły sie jakieś zmiany, warto też przejść do drugiej zakładki tej tabeli (Subtitutes used) i tam można zaznaczyć tych graczy, którzy weszli w trakcie meczu, oraz tak samo przy nich te same opcje z golami, kartkami itd. Dodatkowo jest ostatnia kolumna, w której zaznaczamy, za jakiego gracza dany zawodnik wszedł.

Wszystkie te dane będą automatycznie sumowane i wyświetlane w profilach piłkarzy na stronie oraz w podsumowaniach najlepszych strzelców, asystentów, czy kartek.

3. Mecze i wyniki przeciwników

Po zalogowaniu się do zaplecza (pkt 1.) z lewej strony widnieje ciemna kolumna z głównym menu Panelu zarządzania. Odszukujemy zakładkę “MECZE” i klikamy w nią. Pojawi nam się lista wszystkich meczy, zarówno Szreniawy jak i przeciwników.

Tym razem jednak chodzi nam o mecze przeciwników. Trzeba je na bieżąco dodawać (lub poświęcić trochę więcej czasu i dodać wszystkie do końca rundy jesiennej, a potem tylko aktualizować wyniki.
 
DODAWANIE MECZY PRZECIWNIKÓW
 
Aby dodać nowy mecz, należy po lewej stronie odszukać ponownie zakładkę “MECZE” i po najechaniu na nią kliknąć w rozwiniętą opcję “Dodaj nowy”. Otworzy nam się okno do wprowadzenia nowego zaplanowanego meczu. Aby go dodać, należy po kolei:
 
1. Ustawić drużyny (Gospodarz i Gość)
2. Ustawić datę i godzinę rozpoczęcia meczu
3. Rozgrywki powinny być ustawione na 2020/2021 (domyślnie powinno być dobrze, więc nie trzeba zmieniać)
4. Sezon tez powinien być domyślnie ustawiony na 2020/2021
5. Zespół koniecznie trzeba zmienić z “Seniorzy” na “Przeciwnicy”

6. Reszta danych meczu jest opcjonalna

Po uzupełnieniu powyższych informacji klikamy z prawej strony niebieski przycisk “Opublikuj” i mecz mamy dodany (zaplanowany)

Można oczywiście zaplanowane mecze edytować (np datę rozegrania). W tym celu wchodzimy ponownie w zakładkę “MECZE” i powinno nam się otworzyć okno z wszystkimi zaplanowanymi (i rozegranymi) meczami. Klikając w wybrany mecz możemy go łatwo edytować w razie potrzeby.

WYNIKI MECZÓW PRZECIWNIKÓW

Aby uzupełnić wyniki rozegranych meczy, wchodzimy w zakładkę “MECZE”. Na tej liście mamy wszystkie mecze, rozegrane i zaplanowane. Jeśli jakiś mecz został już rozegrany, ale nie podano jego wyniku, będzie z prawej strony przy nim na czerwono komunikat “Awaiting result”. Jego wynik możemy uzupełnić w ten sam sposób, jak wyniki Szreniawy (pkt 2.) lub prościej, ponieważ nie będziemy tutaj dodawać statystyk piłkarzy itp. Więc wystarczy najechać na wybrany mecz kursorem (ale nie klikać go!) i pod nim pojawi się podmenu, z którego wybieramy “Szybka edycja”. Rozwinie się pod meczem kilka opcji, po prawej stronie zaznaczamy “Played” oraz podajemy niżej wynik meczu. Następnie niżej klikamy niebieski przycisk “Zaktualizuj” i już wynik jest wpisany, a tabela zaktualizowana.

W ten sposób jeśli będzie pilnowane, żeby wszystkie mecze były na bieżąco dodawane i uzupełniane wyniki, to tabela automatycznie również będzie prawidłowo się wyświetlała.

4. Zakładka "ROZGRYWKI >> Tabela A-Klasa 20-21"

W tej zakładce na stronie wyświetla się aktualna tabela rozgrywek oraz wyniki meczów w każdej poszczególnej kolejce.
 
Jeśli chodzi o tabelę, to jest ona automatycznie aktualizowana, o ile wszystkie mecze i ich wyniki są na bieżąco dodawane (Pkt 2 i 3).
 
Niestety lista meczów w każdej kolejce poniżej nie jest aktualizowana automatycznie i trzeba tutaj ponownie ręcznie wpisywać wyniki. Udogodnienie takie, że już mecze każdej kolejki są dodane (do końca rundy jesiennej).
 
Aby uzupełnić te wyniki, należy oczywiście zalogować się do zaplecza (Pkt 1) i menu po lewej odszukać zakładkę “STRONY”. Klikając w nią wyświetli się lista wszystkich stron i podstron serwisu. Odszukujemy tytuł strony “A-klasa > Kraków I ( sezon 20/21)i po najechaniu na niego (nie klikamy!) poniżej znowu pojawi się podmenu, z którego wybieramy i klikamy opcję “Edytuj w elementorze”. Pojawi nam się okno edycji tej strony.
 
Następnie zjeżdżamy niżej (tabele zostawiamy nieruszone) i klikamy na obszar, gdzie są poszczególne kolejki. Po lewej stronie otworzy nam się edytor tekstu, zjeżdżamy w nim niżej aż do meczów, w których nie ma jeszcze podanych wyników i w wierszu z znakiem ” : ” dopisujemy po jego prawej i lewej stronie ilość goli w danym meczu.
 
Po uzupełnieniu wyników, na dole ekranu z lewej strony klikamy zielony przycisk “AKTUALIZUJ” i od tej chwili podstrona już będzie nam się wyświetlała poprawnie.

5. Dodawanie i edycja zawodników

Oczywiście na początku logujemy się do zaplecza strony (Pkt 1)

Następnie po lewej stronie z menu wyszukujemy zakładkę “ZAWODNICY” i klikamy w nią. Pojawi nam się aktualna lista zawodników dodanych do serwisu.

EDYCJA ZAWODNIKÓW

Aby edytować któregokolwiek z nich, wystarczy w wybranego zawodnika kliknąć, a pojawi się nam okno edycji – bardzo proste do zarządzania, więc nie będę się rozpisywał na ten temat, w razie kłopotów jednak proszę dzwonić 886 38 24 24. Łatwo można tam dodać różne dane osobiste graczy, zdjęcie czy ręczne poprawianie statystyk (ale jeśli są uzupełniane w szczegółach meczów Szreniawy, to tutaj nie trzeba nic ręcznie robić). Na końcu klikamy niebieski przycisk “Aktualizuj” i mamy zapisane wszystkie zmiany.

DODAWANIE NOWYCH GRACZY

Dodawanie nowych graczy również nie jest trudne. Z menu po lewej stronie klikamy w “ZAWODNICY >> Dodaj nowy” i dalej praktycznie to samo co podczas edycji zawodnika. Na końcu ważne, aby kliknąć niebieski przycisk “Opublikuj”, aby został dodany do listy

Na tę chwilę to chyba wszystkie potrzebne informacje do edycji. Jeśli mam coś jeszcze opisać, proszę o taką informację na maila marcin.koperski@onet.pl, lub telefonicznie 886 38 24 24